З кінця 2022 року реалізовується регіональна Програма розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя у Закарпатській області на 2023-2027 роки. Крім того, аналогічні програми розроблені та затверджені в усіх громадах краю.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відзначив, що результати цьогорічного моніторингу свідчать про те, що попит на українську мову в усіх областях є значно високим. У порівнянні з минулими роками рівень володіння і застосування української мови в усіх сферах суспільного життя зріс до 80%. На 18% збільшилася частка вчителів, які зауважили, що діти спілкуються лише державною мовою.