Бібліотечно-інформаційний центр

ЧИТАЙМО УКРАЇНСЬКЕ! Сучасні письменники: Василь Шкляр


Сучасна українська література – це світ, що постійно змінюється, відкриває нові перспективи та проблематику, вражає оригінальністю і глибиною своїх творів. Сьогоднішня українська література  не лише магазин талантів, але і дзеркало сучасного суспільства, в якому відбиваються всі його протиріччя, турботи та надії. Її автори майстерно відтворюють реальність, сповнену складних взаємозв’язків та внутрішніх конфліктів, минувшість, покриту таємницями та міфами, фантастичні світи, що притягають примарністю та реалістичністю одночасно.
Запрошуємо вас зануритися в цей захоплюючий світ, дослідити його найяскравіші та найцікавіші сторінки та відкрити для себе нові літературні надбання. Сьогодні пропонуємо вам знайомство з письменником Василем  Шкляром та його творчістю.
Image


Василь Миколайович Шкляр
  –  активний політично-громадський діяч та популярний український письменник, чиї роботи відзначаються певною історичністю та патріотизмом.

Народившись 1951 року в селі  Ганжалівка Лисянського району Черкаської області, Василь здобув вищу освіту в Київському та Єреванському університетах та став політичним журналістом, а згодом і одним зі знаних представників сучасної української літератури.  Окрім письменницької та журналістської діяльності, він довгий час займався політикою: був прессекретарем Української республіканської партії, а пізніше – кандидатом у народні депутати. Потім працював головним редактором видавництва «Дніпро» і навіть створив Міжнародну благодійну організацію.

Його перші твори, написані в період з 1977 по 1990-ті роки, не мали ніякого успіху і мало де згадуються. Лише в 1999 році, після публікації роману «Ключ», що здобув кілька нагород, до письменника приходить визнання.

Шкляр славиться не так унікальним стилем, як вмінням створювати характерні образи та сюжети. Його твори переповнені глибоким сенсом і символікою, що робить їх актуальними та цікавими для читачів нашого часу та культурного контексту. Деякі літературні критики навіть вважають письменника “містиком” та “літературним велетнем”, а його твори перекладено багатьма мовами світу. Він довгий час залишається одним з найбільш читаних сучасних українських письменників
Заслуги Шкляра перед українською культурою визнані оголошенням його лауреатом Шевченківської премії 2011 року за один з найпопулярніших романів «Залишенець. Чорний ворон». Однак, як щирий українець та патріот, письменник відмовився від отримання цього високого звання у знак протесту проти призначення на посаду Міністра освіти України Дмитра Табачника, якого вважав українофобом, що, зрештою, зараз офіційно визнано.
Шкляр продовжує писати та діяти в українському культурному просторі, надихаючи своїм талантом та принциповістю нове покоління літераторів та громадських діячів. Його внесок у розвиток української літератури і культури загалом надзвичайно важливий та цінний.

Image

Працівники бібліотеки

Контактна інформація

вул. Масарика Т. (Матросова), 32 м. Мукачево Закарпатська область 89600, Україна

  • dummy +38 050 692 27 81

  • dummy makollege@gmail.com

Підписка на новини

Введіть свою електронну пошту, і ми надішлемо вам більше інформації

Search