Щорічно 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Ті, хто вважають цей день своїм святом, вже давно називають його Днем ліквідатора. Адже ця дата – не тільки свічка пам’яті на честь загиблих товаришів, а й день, що згуртував величезну кількість людей перед лицем страшної біди.
26 квітня 1986 року – дата, яка назавжди вписалася в історію України та світу. Аварія на Чорнобильській АЕС стала однією з найбільших техногенних катастроф ХХ століття. Її наслідки відчуваються досі, а героїзм ліквідаторів, які ризикували життям, щоб запобігти ще більшій трагедії, заслуговує на вічну пам'ять.