Вечір-портрет присвячений життю та творчості Вільяма Шекспіра «He was not of an age, but for all time»

23 квітня світова культурна спільнота  вшановує день народження геніального англійського драматурга, поета і актора — William Shakespeare. Його творчість пережила століття, не втративши своєї актуальності, а герої його творів і сьогодні змушують замислюватися, співпереживати та шукати відповіді на вічні питання. Недаремно сучасники говорили, що Шекспір був «не для однієї епохи, а для всіх часів».

Image
Саме з цієї нагоди  викладачами іноземних мов Наталією СОФІЛКАНИЧ та Вікторією ДЕМ’ЯН було організовано яскравий та натхненний літературний вечір-портрет у групах БО-12 та ОС-18, присвячений життю і творчості великого митця.
Метою заходу було:
  • удосконалення навичок усного мовлення учнів англійською мовою;
  • узагальнення та поглиблення знань про життєвий і творчий шлях Шекспіра;
збагачення словникового запасу студентів.
Image

Захід пройшов у теплій та творчій атмосфері. Учасники поринули у світ англійської літератури, уявивши себе членами літературного гуртка. Програма вечора була насиченою та різноманітною: студенти виступали з інформаційними повідомленнями про життя драматурга, декламували сонети та уривки з відомих творів, зокрема трагедії «Гамлет» та «Ромео і Джульєтта».

Image

Особливе враження справили художні декламації, серед яких прозвучав всесвітньо відомий монолог «To be or not to be», що дозволив глибше відчути філософію та емоційну силу творів Шекспіра. Також  студенти представили інсценізацію сцени з «Ромео і Джульєтти», яка продемонструвала їхні акторські здібності та розуміння тексту.

Image
Під час заходу використовувалися мультимедійні матеріали: презентації, відеофрагменти про театр «Глобус», а також музичний супровід, що створював особливу атмосферу епохи Відродження.
Завдяки активній участі студентів захід став не лише пізнавальним, а й надзвичайно емоційним і натхненним. Він допоміг глибше зрозуміти значення творчості Шекспіра, відчути красу англійської мови та усвідомити актуальність його творів у сучасному світі.
Літературний вечір ще раз підтвердив слова сучасників про те, що Шекспір «належить не лише своїй епосі, а всім часам».
Викладачі  англійської мови
                                                                Софілканич Н.Ю.
                                                        Дем’ян В.Л.