image0031 

ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА КОЛЕДЖУ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ:

ЩУР ІВАН ФЕДОРОВИЧ 

Виховна робота у ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» є цілісним процесом розвитку особистості, в якому реалізуються потреби студентства і держави в національно-патріотичному, інтелектуально-духовному, громадянсько-правовому, моральному, екологічному, естетичному, гендерному, трудовому та фізичному вихованні майбутніх представників української еліти, забезпечується формування професійної спрямованості, ініціативності, поваги до студентів, креативності, вираженням активної громадянської позиції.

Головними завданнями виховної роботи в коледжі є:

• оновлення системи виховання;

• через усвідомлення критеріїв та методів досягнення успішної діяльності формування у студентів ідеї успіху як мети й мотиву освітньої та життєвої стратегії;

• розробка і запровадження різноманітних особистісних моделей взаємодії студентів і викладачів;

• запровадження самоменеджменту як основної умови для творчої особистості;

• опанування адаптивно-розвивальної технології самоменеджменту як вдосконалення професійного рівня кураторів груп.

У зв'язку з цим виховна діяльність коледжу спрямована на створення умов для змістовного дозвілля студентів, проектування виховної роботи в групах, розробку діючої моделі самоврядування та забезпечення механізмів зв'язку з громадськістю.

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

Національно-патріотичне виховання студентської молоді повинно червоною ниткою пронизувати увесь навчально-виховний процес, органічно поєднувати всі напрямки виховання, базуватися на національній історії, пропагувати толерантність та культуру міжнаціонального спілкування.

Події на Майдані яскраво продемонстрували, що саме студентство було тією рушійною силою, яка своїми мирними акціями розпочала Революцію Гідності, продемонструвала готовність молодого покоління відстоювати національні та загальнолюдські цінності, українську державність, бажання долучитися до сім'ї  народів, які творять Європейський дім. Саме їм випала доля брати на себе відповідальність за долю держави, за її місце в цивілізованому світі, за розбудову справді цивілізованої, демократичної, правової України.

Педагоги ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж», здійснюючи навчально-виховний процес, виконують особливу місію – виховують у студентів якісно нове розуміння місця людини у суспільстві, людини-творця свого майбутнього. Суспільство і час ставлять перед вищими навчальними закладами невідкладне завдання – формування гармонійно розвиненої, високоосвіченої особистості, наділеної громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, патріотичними почуттями; усвідомлення своєї приналежності до європейської культури; виховання самодостатності, ініціативності, здатності відстоювати свої права та поважати права інших членів суспільства.

Система виховання студентів здійснюється за такими напрямами:

-національно – патріотичне;

-морально-естетичне;

-політично-правове;

-трудове;

-фізичне;

-екологічне;

-художньо – естетичне;

-гендерне.

На сучасному етапі розвитку України залишається актуальним і пріоритетним національно-патріотичне виховання студентської молоді, базою для якого є особливість нашого багатонаціонального, полікультурного краю, його історія і ціла галерея видатних особистостей з минулого та наших сучасників.

Патріотичне виховання молоді – це процес цілеспрямованого систематичного формування почуття любові до Батьківщини, духовної та психологічної готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку щодо захисту суверенітету, територіальної цілісності держави. Цей напрям виховної роботи у ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» реалізується в процесі виховних заходів, роботи кураторів академічних груп, циклових комісій, студентського самоврядування. Серед традиційних загальноколеджівських заходів можна виділити наступні: Посвята першокурсників у студенти, День працівників освіти, День студента, День працівника сільського господарства, свято останнього дзвоника, урочистості з нагоди вручення дипломів та ін.

image0002

У коледжі систематично проводиться ряд виховних заходів національно-патріотичного спрямування, зокрема: «Вишиванки України», урок мужності «З Україною в серці», «Дзвони Чорнобиля», конкурс на краще виконання патріотичної пісні, виховні години, присвячені Дню захисника Вітчизни, пам’яті Небесної сотні, Дню пам’яті і примирення, трагічним роковинам Голодомору 1932-1933 рр., усні журнали «Ми - всі діти твої, Україно», «Україна в серці моєму», «Слава героям, захисникам України!», зустріч з учасниками бойових дій в Афганістані, учасниками АТО, ліквідаторами Чорнобильської катастрофи.

image0003

image0004

Повага до прав та свобод людини, державних символів, Конституції та законів України системно виховуються у студентів коледжу, про що свідчать тематичні виховні заходи – «Державні символи України», «10 грудня – День прав людини», «Ти завжди маєш вибір».

Формування світогляду, активної громадянської позиції у студентів відбувається в процесі підготовки та проведення круглих столів та диспутів, які наповнені громадянсько-політичним змістом, відчуттям патріотизму та переживаннями, зокрема: «Революція Гідності: надії та сподівання», «З толерантності розпочинається демократія», «Голодомор в цифрах та фактах», «Приєднання чи возз’єднання Закарпаття до України», «Місце Карпатської України в політичних планах європейських держав»,«Культурно-освітня та громадсько-політична діяльність Августина Волошина», «Міжнародний день прав людини». Проведено також мистецьке свято «Театр – життя, актори в ньому люди…», Шевченківські читання тощо.

image0005

image0006

Чільне місце у виховній роботі належить куратору групи, який тісно співпрацює зі студентами, здійснюючи індивідуальний підхід до кожного. Щоб стимулювати активність вихованців, формувати в них активну життєву позицію. Щороку у жовтні місяці проводяться підсумки конкурсу «Краща студентська група».

З метою виховання здорового способу життя та екологічної культури молоді в навчальному закладі проводиться ряд заходів проти тютюнопаління, наркоманії та СНІДу. Зокрема, були проведені виховні години «Твоє життя в твоїх руках», «Не залишайся байдужим», «Молодь обирає здоров’я».

Осередком формування у юнаків та дівчат естетичних смаків, загальнокультурної і художньої компетентності, потреби в духовному самовдосконаленні є заняття у колективах художньої самодіяльності, які діють при навчальному закладі, як-от вокальна студія «Юність», вокальний ансамбль «Джерело», хореографічний гурток народного танцю «Водограй». Під час проведення оглядів-конкурсів «Алло, ми шукаємо таланти», «Голосіївська весна» студенти коледжу мають можливість продемонструвати свої вокальні та хореографічні здібності, акторську майстерність, вміння презентувати себе як особистість.

image0007

image0008

За активної участі Ради студентського самоврядування відбувається відзначення професійних свят та підготовка концертних програм до Дня працівників освіти, Дня працівників сільського господарства, 8-Березня, Дня туризму, Дня юриста, Дня святого Валентина.

Популярністю серед студентської молоді користується конкурс КВК. Збірна команда коледжу «Мукачівська файта» в листопаді – грудні 2015 року на Чемпіонаті НУБіП України з КВК серед студентів факультетів ННІ та відокремлених підрозділів посіла 4 місце та була відзначена ректором.

Разом із Радою студентського самоврядування у ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» проводяться виставки та огляди-конкурси, які вже стали традиційними:«Золота осінь», «Великодня писанка».

image0009

image0010

Виховувати екологічну культуру, відповідати за національне багатство як основу життя на землі  покликані   заходи екологічного виховання.Ефективними є проведення виховних  годин, фотовиставки «Збережемо природу разом», акція «За чисте довкілля».

Студенти коледжу здійснюють волонтерську діяльність, допомагаючи дітям-інвалідам Мукачівського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, беруть участь у зборі коштів для благодійного фонду «Нове життя» та щороку беруть участь у благодійних акціях «Від серця до серця», «Подаруй радість дітям».

image0011

image0001

Доповнює виховний процес і робота вихователів гуртожитку, які цілеспрямовано і систематично прикладають зусилля для організації дозвілля та відпочинку студентів, які тут проживають. Під їхнім керівництвом діють гуртки прикладного мистецтва, вишивки та в’язання, на яких студенти вчаться мистецтву орігамі та бісероплетіння, вишивати та в’язати різними техніками.

Важливу роль у вихованні студентської молоді відіграє педагог, його особистий приклад, демоктратичні погляди та практичні дії, що мають бути взірцем для наслідування.

 

Положення про виховну роботу

Black & White!IceTheme templates are designed and crafted by a talented team