Кобзарю!

Знов

До тебе я приходжу,

бо ти для мене совість і закон.

Прости, що я дрібницями тривожу

твій вічний і глибокий сон…

Л. Костенко

12 березня 2018 року у ВП  НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж»  відбулося виховне заняття, присвячене вшануванню  204 річниці з дня народження та 157 річниці з дня смерті великого сина українського народу, -  Тараса Шевченка.

Твори Кобзаря є символом української державності, нації, національної єдності,  поступу до внутрішньої свободи, чесності, правди, самовираження, що надихає жити, боротися, кохати - як вічна святиня, як уособлення найвищого розуму і непізнаного духу, як невмируща душа і пам'ять української нації... 

1

Великий Пророк загалом на Батьківщині  був нечастим гостем… Але де б він не перебував – він завжди залишався сином своєї землі, пам’ятав її і сумував за нею, як за матір’ю. Саме тому Україна стала у творчості Шевченка головним образом, овіяним любов’ю і тугою. Саме такою, далекою та недоступною, постає образ України у вірші “Думи мої думи…”.

2

Поет через всю свою творчість проніс повагу до жінки, і особливо – до жінки-матері, яка всю себе віддає своїй дитині. Таке ставлення здавна притаманне українському народові, але письменник йде далі – він уславлює материнську любов знедолених жінок, покриток, від яких відвернулися люди.

Вперше ця тема зазвучала у поемі “Катерина”.

3

З натхненням та любов’ю Т. Шевченко оспівує красу рідного краю. У поезіях “Садок вишневий коло хати” та “За сонцем хмаронька пливе”. Перед нами постають картини мирного життя: мальовничі українські хати, зелені сади, веселі співи дівчат, селяни, що повертаються з поля. Гармонія людини та природи була провідним мотивом у поезіях Тараса Шевченка.

4

Багато поезій присвятив Кобзар долі дітей – сиріт, адже й сам залишився дуже рано сиротою і тому знав, як це важко – жити без батьків, без будь – якої підтримки серед людей. Читаючи рядки таких творів, як “І золотої й дорогої…”, “Думка”, “На Великдень на соломі”, розумієш, яка тяжка доля  дітей, які залишилися на світі самотніми.

5

Жоден вірш українською мовою не здобув такого широкого визнання у світі  як Шевченків “Заповіт”. Твір пройнятий прагненням бачити прекрасну людину на прекрасній землі. Поет вірить у те, що Україна стане незалежною, люди прозріють, а брехню буде знищено. І ми повинні виправдати його сподівання, здолати всі труднощі на шляху нашої країни до щасливого майбутнього. Хай його “Заповіт” стане нашим дороговказом.

6

Уже більш як два століття немає з нами великого Шевченка, Кобзаря та Пророка. Його творчість, в контексті останніх подій, не дає нам змоги засумніватись у правдивості його пророцтв. Більш свідомо вчитуючись в рядки “Кобзаря” і переконуємося, що всі вони звернені до нас, українців двадцять першого століття.

Мар'яна  Лакатош

Валентина Яночко

Black & White!IceTheme templates are designed and crafted by a talented team