14 жовтня День захисника України

Свято День захисника України відзначається у другій декаді жовтня. Встановлено Указом Президента в 2014 році.  Традиції святкування і святкові заходи Дня захисника України широко підтримуються по всій країні.
Назва цього популярного в народі свята,  говорить сама за себе. Захист своєї Вітчизни від зазіхань з боку тих, хто час від часу намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни - свята справа. Вона вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.
Як свято, цей День прийшов на зміну не менш популярного колись всенародного  Дня  Червоної  Армії.   Радянська держава  не «балувала» свій народ великою кількістю всіляких свят і пам’ятних дат. За великим рахунком керівництво  намагалося  обмежитися  тільки  специфічними святами, які ретельно  намагалися  пофарбувати в строгі  політичні  відтінки  правлячої  партії. Так  було і з Днем Червоної Армії.
Без Армії,  широкої  народної  підтримки і продуманої  координації всіх зусиль було просто неможливо зберегти ні свої території, ні саму, нову соціалістичну державу. Захист Вітчизни - свята справа.  Виснажений  війнами і кривавим  хаосом народ піднявся, знайшов у собі сили і встав на захист своєї  Батьківщини.
Image
Однак останні події початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства.  
Відповідно  до  Указу  Президента  України  № 806/2014  від 14-го жовтня 2014-го року в Україні, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу,  сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості, встановлено нове свято - «День захисника України», яке тепер відзначається щорічно 14-го жовтня, в день одного з великих православних свят запорізьких козаків - «Козацька Покрова» («Покров Пресвятої Богородиці»).
 
У цей День ми приєднуємося до привітань на  адресу  всіх захисників нашої   Вітчизни!  Бажаємо їм  благополуччя  і сил, здоров’я  і  щастя!  Мирного неба  і  смачного  хліба!
Зі  святом  Вас  дорогі  наші  захисники!

 

Image

Завідувач бібліотеки коледжу

Баран О.М.

Контактна інформація

вул. Масарика Т. (Матросова), 32 м. Мукачево Закарпатська область 89600, Україна

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy makollege@gmail.com

Підписка на новини

Введіть свою електронну пошту, і ми надішлемо вам більше інформації

Search