Новини Агрономічного відділення

Рекомендації по захисту винограду

Надворі весна, середня температура повітря +5-70С. Природа прокидається!
Період зимового спокою виноградних насаджень минув. Через декілька днів настане фаза розвитку «сокоруху» винограду. Пора  з основних завдань по захисту від хвороб і шкідників виноградних кущів.
Image
На сьогоднішній день студенти групи АГ-41 ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» провели під час навчальної практики «Виноградарство» першу весняну обробку винограду, що знаходиться на колекційно-демонстраційному полі.
 Під час практичного навчання з керівниками-викладачами Наталією Бабіля, Андрієм Чонкою робимо дослідження та проводимо порівняння результатів.
Image
Дослід 1. Проводимо обприскування молодих саджанців винограду (рік посадки – осінь 2022) –  препаратом фунгіцидом «Бордоська рідина», винайдена виноградарями у регіоні Бордо (Франція) і вже більше 100 років застосовується для захисту більшості сільськогосподарських культур від комплексу хвороб і знищення паразитних грибків.
Склад бордоської суміші для приготування рідини: мідний купорос -100г, вапно – 200г.
Приготування розчину: Розчиняємо окремо в 5 л бутлях з водою вапно і мідний купорос, перемішуємо до розчинення. Вливаємо спочатку вапно і лише потім мідний купорос невеликою струйкою. Розчин – кольору неба.
Image
Image
Дослід 2. Проводимо обприскування саджанців винограду (рік посадки – осінь 2018) –  препаратом інсекто-акарацид фунгіцид «Чистий сад».
Приготування розчину: 100 г препарату  на 10 л води.
Обприскування проводили в ранкові або вечірні години, у безвітряну погоду, не допускаючи зносу препарату на сусідні культури.
Image

Друге обприскування плануємо проводити через 14 днів – препаратом інсекто-акарацид фунгіцид «Брунька» на всі кущі виноградних насаджень (20 мл препарату на 10 л води).

Image
Саме зараз дуже важливо надійно захистити рослину від хвороб та шкідників, адже погодні умови останнім часом є дуже сприятливими для їх розвитку.
 
Image

Викладачі агрономічних дисциплін

Наталія Бабіля

Андрій Чонка

Контактна інформація

вул. Масарика Т. (Матросова), 32 м. Мукачево Закарпатська область 89600, Україна

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy makollege@gmail.com

Підписка на новини

Введіть свою електронну пошту, і ми надішлемо вам більше інформації

Search

var sf = new Snowflakes({ color: "#b8deea", count: 50 });