Новини Агрономічного відділення

Характерні хвороби виноградників Закарпатського регіону

В соціальних мережах почали активно обговорювати цьогорічний врожай винограду. У багатьох закарпатців листочки та грона потьмяніли та покрились незрозумілою пилеподібною речовиною. Для працьовитих закарпатців, в більшості з яких вдома є «ловгош», тобто виноградник, ця ситуація критична, адже якщо не обробити виноград, врожаю не буде.

Досвідчені винороби знають, як боротись з подібними хворобами рослини, а для любителів виготовити бочку «міцного, домашнього», ми виділили кілька найпоширеніших захворювань винограду та методи боротьби з ними.

Ми не беремо до уваги професійні хімічні засоби.

Мілдью

Image
Image

Захворювання можна ідентифікувати за округлими рудими плямами на листочках та гронах. Вони поступово можуть знищити рослину і та всохне. Для профілактики мілдью потрібно вкривати поверхню ґрунту навколо рослини соломою, перегноєм чи спеціальним папером для мульчування. Це захистить коріння винограду від пересихання, надмірної вологи та ультрафіолету. До появи плодів, хворі гілки варто обрізати.

Оїдіум

Image
Image

Хвороба була завезена в Європу з Америки у 70-х роках та стрімко поширилась. Впізнати її просто. Листя та плоди покриваються борошноподібною сіруватою речовиною. Через оїдіум невеликі виноградинки гниють, більші тріскають.

Для профілактики оїдіуму потрібно, щоб кожне гроно мало достатньо повітря. Тому варто вчасно підв’язувати виноград та обрізати. А ще слідкувати, щоб він не ріс у бур’яні.

 

Оїдіум – обробляють коюідною сіркою, високоефективними засобами фунгіцидними препаратами – Скор, Хорус, розчини Топаза, Радомил Голд та скосил.

Чорна плямистість

Image
Image

Уражений виноград покривається плямами бурого кольору та з часом всихає. Хвороба вражає і майже достиглий виноград. Мабуть, кожен бачив коли серед всіх виноградинок у гроні є кілька темних, маленьких, які починають гнити.

Щоб врятувати виноград від чорної плямистості варто вчасно проводити весняну підготовку винограду. Та вирізати уражені пагони.

Чорна плямистість – в перші дні  застосовують фунгіциди контактної дії – тіовіт Джет, Бордовська рідина, Радоміл Голж, після чого застосовують фунгіциди системної дії – квадро або Скор. Препарати слід застосовувати в суху безвітряну погоду.

Зудень

Image
Image

Від нього на листочках з’являються опуклості, ніби прищі. Зазвичай це захворювання найбезпечніше у травні. Щоб уникнути його, варто слідкувати за гусеницями та іншими шкідниками. Та обробляти виноград проти них.

Більшість захворювань винограду спровоковані дощовим літом та високою температурою повітря. Проте правильна та вчасна обробка може врятувати ваш врожай.

Виноградний зудень (виноградний кліщ). Застосовують препарати несистемної дії, які порушують роботу ферментної  системи кліща порушуючи нервово-мускульні імпульси. В основному застосовують Актеллік, Омайт, Фуаденон. Крім цього застосовують народні методи – настій з листя цибулі, відвар сухого насіння, чорнобривців та часникові настої.

Рекомендовані методи боротьби з вищеназваними хворобами  винограду, а саме розчини бордовської рідини, мідного купоросу та сучасні препарати- акробат МЦ, радоміл голд МЦ, купролюкс та інші.

 

Агрономічне відділення

Садівництво та виноградарство коледжу

Контактна інформація

вул. Масарика Т. (Матросова), 32 м. Мукачево Закарпатська область 89600, Україна

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy(03131) 2-20-20

  • dummy makollege@gmail.com

Студентське життя

Підписка на новини

Введіть свою електронну пошту, і ми надішлемо вам більше інформації

Search