Вперше він відзначався у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ/СНІДу. У 1996 році ООН створила союз шести всесвітніх організацій.
Названа Спільною програмою Об'єднаних Націй з проблем ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), програма об'єднує як спонсорів цього спільного проекту Дитячий фонд ООН, Програму ООН з розвитку, Фонд ООН з питань народонаселення; Організацію ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) і Світовий банк. ВІЛ-інфекція - захворювання, що ослабляє імунітет людини, вражає переважно молодих людей віком від 18 до 27 років.
Головними чинниками поширення ВІЛ серед молоді є вживання ін'єкційних наркотиків і незахищені статеві стосунки. Тим часом тільки кожний четвертий ВІЛ-позитивний житель України здав тест на ВІЛ і знає про свій ВІЛ-позитивний статус.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект "Червона стрічка" було офіційно започатковано на 45-й щорічній церемонії вручення нагород Tony Awards 2 червня 2000 року. Усім номінантам і учасникам було запропоновано надіти такі стрічки. Згідно з прес-релізом, який анонсує проект "Червона стрічка": "стрічка " стане символом нашого співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу. Найбільша надія, пов'язана з цим проектом, - це те, що до 1 грудня, Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ці стрічки носитимуть в усьому світі".