Відповідно до постанови Верховної Ради України № 4251 від 17 січня 2017 року «Про встановлення Дня українського добровольця», за яку проголосував 231 депутат, 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.

1

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки фактичній анексії Криму військами РФ. Крім того, в південно-східних регіонах України закликали до від’єднання від України.

Коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. Так було створено Національну Гвардію України.

13 березня 2014 року секретар Ради національної безпеки та оборони мав честь доповідати у Верховній Раді Закон України «Про Національну гвардію України». Того дня цей історичний Закон підтримали 262 народних депутати.

А уже наступного дня, 14 березня, прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині.

2

   Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні  2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

   День українського добровольця став однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців. Рішенням Верховної Ради ми закарбували навіки героїзм українських лицарів.

 

Бібліотека коледжу

Black & White!IceTheme templates are designed and crafted by a talented team